Spóźnianie się miesiączki a wykluczona ciąża

Witam mam 18 lat okres spóźnia mi się 4 dni. Ciąża jest wykluczona bo od 2 miesięcy nie współżyłam i wcześniej okres dostawałam normalnie. Wiec dlaczego go nie ma?? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Czterodniowe opóźnienie okresu nie jest jeszcze powodem by szukać patologii. Najczęściej odpowiedzialne są za to wahania hormonalne. Jeżeli okres się nie pojawi lub sytuacji powtórzy się w kolejnym miesiącu skonsultuj się z ginekologiem.