Spóźnianie się miesiączki po odchidzaniu

Witam. W ciągu 4 miesięcy schudłam prawie 11 kg (aktualna waga 54,5). Oprócz diety stosuję ćwiczenia (często biegam dystanse po 5 km, do tego ćwiczenia na siłowni ogólnie dużo ćwiczę). Mam problem z miesiączką. Otóż zawsze miałam ją jak w zegarku a ostatnio spóźniła mi się 4 dni.Teraz znów spóźnia mi się już tydzień a nie zapowiada się żeby się pojawiła. Martwię się. Ciążę wykluczam. Czasami bardzo mało jem.W przyszłym roku chciałabym zajść w ciążę ale boję się że coś jest nie tak. Proszę o radę

Restrykcyjne diety mogą prowadzić do zaburzeń w miesiączkowaniu. Zbyt niska zawartość tkanki tłuszczowej u kobiet (poniżej 14%) sprzyja takim zaburzeniom, ponieważ tkanka tłuszczowa jest u kobiet aktywna hormonalnie. Jednak, żeby mieć pewnośc musi się Pani udać do lekarza.