Spóźnianie się okresu po inicjacji seksualnej

Kochałem się z dziewczyną to był pierwszy raz użylismy prezerwatywy nie dopuściłem do jej zsunięcia się wkładałem bardzo płytko i delikatnie bo była dziewicą na prezerwatywie zostały ślady krwi prezerwatywa zsunęła mi się ale w czasie gdy penis był na zewnątrz umyłem dokładnie członka i założyłem nową, doszedłem na zewnątrz i sprawdziłem szczelność prezerwatywy była dobra ale mimo to mojej dziewczynie spóźnia się okres czy jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę nie wiem czy były to dni płodne

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Stosunek w prezerwatywie nie jest pewną metodą antykoncepcji. W opisanym przypadku nie można wykluczyć ciąży, ale jest jeszcze wiele innych potencjalnych przyczyn opóźnienia się okresu (min. stan emocjonalny czy infekcja). W razie wątpliwości proszę zgłosić się do poradni ginekologicznej.