Spóźnianie się okresu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych YAZ

Witam. Zażywałam tabletki antykoncepcyjne YAZ przez miesiąc. Jednak z pewnych powodów przestałam je brać (nie były to przyczyny zdrowotne). Krwawienie z odstawienia nastąpiło, jednak teraz spóźnia mi się okres już 2 tyg. Domyślam się, że mógł być to szok dla organizmu i stąd to spóźnienie. Czy mam się obawiać? Czy jest możliwość ciąży? Dodam, że po odstawieniu zdarzały się stosunki ale użyto prezerwatywy.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, może po odstawieniu się zdążyć że cykle są nieregularne. Oczywiście możliwość ciąży także występuje bo żadne metody nie są w 100% pewne. W razie wątpliwości proszę wykonać test ciążowy i udać się do ginekologa. Pozdrawiam.