Spóźnianie się okresu po zastosowaniu tabletki 72 h po

Czy jeśli zażyłam tabletek PO w 36 godzinie od stosunku to ona zadziała.? Czy po tej tabletce może spóźniać się okres jeśli zażyłam tabletkę 10 dni przed okresem

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Skuteczność tabletki postkoitalnej przyjętej po upływie 36h jest znacznie mniejsza niż gdyby to miało miejsce od razu po ryzykownym stosunku. Niemniej jednak może ona wywołać zaburzenia miesiączkowania.