Spóźnienie okresu po zapaleniu pęcherza

Witam. Ostatnio przechodziłam zapalenie pęcherza i brałam uroFuraginum, byłam także u ginekologa i stwierdził u mnie infekcje i przepisał Macmicor Complex 500 dopochwowo. Okres spóźnia mi sie już 10 dni, a na wizyte u lekarza musze czekać. Czy opóźnienie się miesiączki może być spowodowana braniem leków i przebytymi infekcjami ? Prosze o odpowiedź

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane opóźnienie miesiączki jak najbardziej może być konsekwencją przebytej infekcji. Sugeruję cierpliwie poczekać na miesiączkę. Gdyby nie wystąpiła w ciągu kilku najbliższych dni, proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem. W takim przypadku warto także wykonać test ciążowy.