Spóźniona miesiączka. Mogę być w ciąży?

Witam.

Mam bardzo podobny problem jak pani powyżej. Od 10 dni spóźnia mi się miesiączka, ostatni raz współżyłam z chłopakiem 11 dni temu, również zabezpieczaliśmy się prezerwatywą ale przy tzn. ''pieszczotach'' chłopak włożył mi członka bez prezerwatywy na kilka sekund, wiem, że to mało prawdopodobne że mogę być w ciąży, od 2 miesięcy przyjmuję lek powszechnie znany i silny anty trądzikowy, czytałam na różnych stronach że przez niego może mi się spóźniać miesiączka, ja mam dopiero niecałe 18 lat... i bardzo się boję o siebie, jakbym była w ciąży to dziecko urodziło by się w 99% bardzo chore...

Dla pewności zrobiłam oczywiście test ciążowy, mała ulga - negatywny. Nawet jak nie jestem w ciąży też się o siebie boję i chciałabym prosić panią o poradę co mam robić?

Witam serdecznie!

Test wykonywany w dniu spodziewanej miesiączki można traktować jako wiarygodny.
Musisz jednak pamiętać, że stosunek przerywany jest bardzo zawodną metodą antykoncepcji. Nawet chwilowa penetracja partnerki bez zabezpieczenia może prowadzić do ciąży. W trakcie wzwodu wydzielany jest preejakulat, który zawiera wystarczającą ilość plemników do zapłodnienia.
Niektóre leki faktycznie mogą wydłużać cykl.

Sugerowałabym poczekać w spokoju kilka dni ( stres także wydłuża cykl) i dla całkowitej pewności powtórzyć test 14 dni od ostatniego stosunku.
Pozdrawiam.