Spóźniona pierwsza tabletka nowego opakowania

Biorę tabletki 3 lata, zdarzyło mi się uprawiać stosunek przerywany podczas 7 dniowej przerwy i pierwszą tabletkę nowego opakowania przyjęłam z opóźnieniem ok. 11 h, odnosząc się do pory w której brałam tabletki z poprzedniego opakowania. Czy byłam zabezpieczona podczas przerwy ?

Redakcja abcZdrowie

Opóźnienie w przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej do 12 godzin nie obniża skuteczności antykoncepcji. Jeśli jednak opóźnienie byłoby dłuższe, to przez 7 dni zalecane są dodatkowe metody antykoncepcyjne. Ponadto jeśli w ciągu 7 dni poprzedzających zapomnianą tabletkę doszło do stosunku płciowego istnieje możliwość zajścia w ciążę.