Spożywanie pokarmów a wchłanianie się tabletek antykoncepcyjnych

Mówi się, by stosować tabletki anty "co do minuty". Czy zawartość żołądka nie utrudnia wchłaniania się tabletek o precyzyjnym czasie? Czy przyjmowanie tabletek anty na czczo jest bardziej skuteczne?

Witam. Pokarm nie ma wpływu na skuteczność wchłaniania doustnej antykoncepcji. Nie jest również prawdą że powinna być ona stosowana o ściśle określonej godzinie - tabletki powinny być przyjmowane jedynie o podobnej porze, nie ma jednak konieczności dawkowania ich "co do minuty".