Spożywanie szpinaku w nadmiernych ilościach

Mówi się, że szpinak jest zdrowy itd., ale chciałabym zapytać czy jedzenie szpinaku w dużych ilościach może mieć jakieś negatywne konsekwencje?

Witam serdecznie,
szpinak (podobnie jak szczaw, figi oraz rabarbar) zawiera dużą ilość substancji antyodżywczej- kwasu szczawiowego, który blokuje wchłanianie składników mineralnych- głównie wapnia i żelaza. W przypadku chorych na kamicę nerkową trzeba ten produkt bardzo ograniczyć lub wyeliminować z diety, natomiast jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych dobrze jest jeść szpinak, ale- jak w przypadku wszystkich produktów spożywczych- warto zachować umiar.