Spuchnięte oko po uderzeniu

Witam! Mam taki problem i chciałabym się poradzić specjalisty, co by było najlepsze i najskuteczniejsze. Otóż mam spuchnięte prawe oko spowodowane uderzeniem. Jest spuchnięte i całe sine, co powinnam zrobić? Dziękuje i pozdrawiam!
ponad rok temu

Witam!

Opuchlizna i siniak jest wynikiem urazu - ustąpi tylko wymaga to czasu (podobnie jak siniak w innej okolicy ciała).  Niemniej jednak konieczne jest badanie oka i struktur oczodołów po urazie, nawet jeśli oko jest niebolesne. Proponuje udanie się do lekarza specjalisty celem przeprowadzenia badania w lampie szczelinowej.

Pozdrawiam serdecznie!