Spuchnięty i popękany napletek - co to takiego?

Mój problem polega na tym, że mój napletek jest dość mocno spuchnięty, do tego dochodzą rany na wewnętrznej części napletka oraz problem z jego naciąganiem. Wcześniej zdarzały się problemy, zwłaszcza po stosunku (pękanie napletka i małe ranki), ale zazwyczaj po kilku dniach problem sam znikał, natomiast od jakiegoś czasu właśnie po ostatnim zbliżeniu problem się nasilił. Końcówka napletka zmieniła kolor na lekko różowawy i zaczęła troszkę odstawać. Jak już wspominałem, nie jestem w stanie go naciągnąć nawet, żeby dokładnie go obmyć. Natomiast wewnątrz palcem dokładnie wyczuwam rany, dodam jeszcze że podczas oddawania moczu, odczuwam dość mocny ból, jednak domyślam się, że ma to związek z tymi rankami. Na samym prąciu nie zauważyłem żadnych ran, zwyrodnień czy wysypki. Od kilku dni stosuję maść na grzybice z antybiotykiem i jedyne co zauważyłem to mniejszy ból podczas załatwiania się. Bardzo proszę o jakąś pomoc, wolę najpierw się skonsultować przed wybraniem się do urologa.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Prawdopodobnie mamy do czynienia ze stulejką.

O stulejce mówimy wtedy, kiedy występuje zwężenie napletka a tym samym trudność ze ściąganiem napletka.
Stulejka może być pełna, kiedy nie ma możliwości ściągnięcia napletka lub niepełna kiedy ta czynność jest utrudniona.

Opisane przez Pana objawy sugerują, iż stulejce może towarzyszyć stan zapalny.
Pęknięcia skóry napletka często powstają przy współżyciu, kiedy to skóra zostaje naciągnięta i podczas ruchów stymulujących zostaje uszkodzona.
Uszkodzenia te mogą zbliznowacieć co dodatkowo może powodować zwężenie napletka.

Uważam, że powinien Pan udać się do urologa gdyż prawdopodobnie potrzebne będzie specjalistyczne leczenie.
Maść z antybiotykiem na pewno pomoże w zwalczeniu infekcji, ale niestety nie rozwiąże problemu.

Pozdrawiam!