Spuchnięty penis - czy to objaw zakażenia HIV?

Czy przy zarażeniu HIV jest możliwość, że penis po pierwszym dniu od zarażenia będzie spuchnięty i będzie boleć? Ile po stosunku można zrobić badania, aby to zdiagnozować?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Pierwsze objawy zakażenia HIV pojawiają się dopiero po kilku tygodniach od niezabezpieczonego stosunku. Z tego też powodu objawy, które Pan opisuje, wywołane zostały przez inny czynnik.
Ból prącia z opuchlizną najczęściej związany jest z reakcją alergiczną na prezerwatywę. Bywa także objawem grzybicy układu płciowego. Konieczna jest wizyta u lekarza, który będzie mógł postawić właściwe rozpoznanie.
Pierwsze badanie na obecność przeciwciał anty-HIV należy wykonać nie wcześniej niż za 3 miesiące. Wcześniej można uzyskać fałszywie ujemny wynik.
Pozdrawiam