Środki plemnikobójcze w połączeniu z prezerwatywą

Wraz z dziewczyną chcemy rozpocząć współżycie. Nie zamierzamy mieć jeszcze dzieci, więc chcemy się dobrze zabezpieczyć. Na pewno będziemy używać prezerwatyw. Ale dużo słyszeliśmy o ich pękaniu i zsuwaniu się, przez co są zawodne. Wiemy, że ryzyko jest małe, ale jest, i dlatego szukamy dodatkowych zabezpieczeń. Pomyślałem, że można by używać środka plemnikobójczego, który dodawałbym do wnętrza prezerwatywy. Po wydostaniu się plemników z mojego członka wszystkie zostałyby obezwładnione (tak chyba działają środki plemnikobójcze), więc nawet w przypadku gdyby pękła nam prezerwatywa, to nic by się nie stało. To znaczy tak to sobie wyobrażamy, ale nie wiemy, na ile to prawda. Czy stosowanie takiej metody antykoncepcji jest dużo skuteczniejsze niż stosowanie samej prezerwatywy i czy naprawdę chroni przed zajściem w ciążę w przypadku pęknięcia prezerwatywy lub jej zsunięciu się? Jakie środki plemnikobójcze polecacie (dla mężczyzn. Nie chcę by moja wybranka musiała używać jakiś globułek itp. Nie są one w 100% obojętne dla jej zdrowia, więc nie chcę by z nich korzystała.)?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Środek plemnikobójczy stosuje się zazwyczaj w postaci globulek i kremów aplikowanych do kobiecych dróg rodnych. Nie są to środki o dużej skuteczności, a poza tym mogą wywoływać podrażnienia. Tego typu środki mogą potencjalnie uszkodzić prezerwatywę - jeśli chcemy stosować te dwie formy antykoncepcji naraz, należy sprawdzić dokładnie na ulotce, czy nie ma takiego ryzyka. Środków plemnikobójczych nie stosuje się raczej do wnętrza prezerwatywy... Kiedyś można było kupić prezerwatywy powlekane środkiem plemnikobójczym, ale jakiś czas temu zostały wycofane z rynku. Prawdopodobnie "nie zdały egzaminu".

Wydaje mi się, że najlepiej będzie, jeśli będą Państwo po prostu stosować dobrej jakości prezerwatywy i będą Państwo uważali, aby się one nie uszkodziły i nie zsunęły (można sprawdzać co jakiś czas podczas stosunku). W środku cyklu, kiedy przypadają potencjalnie dni płodne, można także zastosować stosunek przerywany pomimo założonej prezerwatywy (kochać się w kondomie i "skończyć" poza drogami rodnymi partnerki). Wszelkie dodatkowe manipulacje (aplikowanie do środka środka plemnikobójczego) przy kondomie zwiększają przecież ryzyko jego uszkodzenia.

Pozdrawiam!