Stałe parcie na mocz i ból kości a atypowe komórki w wyniku cytologii

Czy mozliwe jest, aby wynik histopatu wycnki z szyjki, wyskrobiny z kanału, z jamy macicy był dobry, tzn. bez cech atypii, a cytologia 5 razy od 3 lat wychodziła 3 z atypowymi komórkami? Dodam, że od 4 tygodni co chwila oddaje mocz, jakby pęcherz byl stale pełny. Ginekolog łapał sie za głowe i zdecydował o wycięciu macicy. boję się, nikt mi nie mówi, że to rak, a ja tak czuję, gdyż bola mnie kości i stałe parcie na mocz. O co tu chodzi? Regularnie robiłam cytologię. Mama 48 lat.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Taka rozbieżność w wynikach rzeczywiście jest dość dziwna. Jeśli jednak lekarz zdecydował o konieczności wykonania zabiegu operacyjnego, powinna Pani to poważnie rozważyć. W związku z objawami ze strony układu moczowego sugeruję wykonanie analizy moczu w kierunku infekcji.