Stan po 3,5 miesiąca po operacji żylaków powrózka nasiennego

Około 3.5 miesiąca temu miałem operację żylaków powrózka lewego. Po tym okresie - mimo że żylaki zmalały i teraz są praktycznie niewidoczne (choć wyczuwalne) to jednak wciąż są i progresu (stanu rzeczy) nie widać już od dłuższego czasu. Czy proces "leczenia" odbywa się tak długo, czy może muszę pogodzić się z tym, iż zabieg nie do końca udał się tak jak miał, a ponownie tam nie pójdę - cały ten czas leczenia i pobyt w szpitalu to wręcz trauma w moim życiu..?

Witam. Powodzenie tego typu operacji zależy od wyjściowych zmian w obrębie powrózka nasiennego. Żylaki w zaawansowanym stadium nie zawsze udaje się wyeliminować w 100%. Jeśli praktycznie przestały być widoczne operację należy uznać za udaną.

Lek. Daniel Lewczak Urolog

Skoro żylaki się zmniejszyły to zabieg się powiódł a calkowicie nigdy nie znikną. Pozdrawiam