Stan po awulsji drobnego fragmentu z dalszej nasady kości strzałki

MR stawu skokowego prawego Wynik badania rezonansu magnetycznego (MR) Stan po awulsji drobnego fragmętu z dalszej nasady kości strzałki. Z oderwanym fragmentem łączy się częśc włókien więzadeł strzałkowo skokowego przedniego i tylniego. Cechy miernie nasilonego konfliktu tylnego z rozwarstwieniami w więzadle poprzecznym i zwiększeniem ilości płynu w zachyłku jamy stawowej tej okolicy. Nie widoczniły się jeszcze osteofity ani martwica chrzęstno kostna kości piszczelowej.

Dzień dobry

Z opisu wynika że przeszła Pani uraz skrętny stawu skokowego który poprzez napięcie więzadeł doprowadził do oderwania kawałka kości.
Ważne jest czy odczuwa Pani jakieś dolegliwości, proszę pamiętać że nie leczy się badania tylko człowieka. Zmiany w MR nie powodujące dolegliwości nie są wskazaniem do leczenia.
Pozdrawiam
Krzysztof Bryłka - chirurg stopy, ortopeda, traumatolog