Stan przedzawałowy

Witam, mam pytanko związane z zawałem serca. Dokładnie chodzi o mojego tatę. Ma 58 lat i parę dni temu miał mocny ucisk w klatce piersiowej, na twarzy zrobił się czerwony jak burak i widać było jak cała klatka piersiowa mocno się ruszała, i ciężko oddychał. Proszę o odpowiedź, czy mogło to być związane z wysokim ciśnieniem, czy jakiś stan przedzawałowy?
ponad rok temu

Opisane dolegliwości są niepokojące i mogą być związane zarówno ze skokiem ciśnienia, jak i niedokrwieniem mięśnia sercowego. Chory powinien zgłosić się do lekarza rodzinnego, który zbierze wywiad, zbada chorego, wykona ekg i oceni ryzyko choroby serca. Proszę nie lekceważyć objawów, gdyż mogą być one zwiastunem zawału serca.