Stany astmatyczne a leukoarajoza

Witam serdecznie.Czy niekontrolowana astma i zwiazane z nia stany astmatyczne o nasilonym przebiegu moga byc prawdopodobna przyczyna drobnych zmian hiperintensywnych i leukoarajozy okolokomorowej?Stany astmatyczne to moja jedyna dolegliwosc poza wysokim cholesterolem,pulsem,otyloscia i cisnieniem w granicach 145-150 na 95.Wg.radiologow zmiany naczyniopochodne,a wg neurologa i okulisty wszystko w normie.Na poczatku tego roku mialem odstatni trwajacy 4 miesiace atak astmy

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Istnieje znikome prawdopodobieństwo, że opisane zmiany centralnego układu nerwowego są wynikiem stanów astmatycznych. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym.