Starania o dziecko a karmienie piersią i guzek po cesarskim cięciu

Mam taki problem dopiero dwa razy probowalismy z mezem zajsc w ciaze i dzis znowu okazalo sie ze nic z tego.Wiem ze to malo ale juz to przezywam karmie tez piersia 18-go syna 3 razy na dobe.W eanie tez po cesarskim cieciu wyczulam mala kulke dodam ze w tym miescu rana dlugo sie goiła ale nic mnie nie boli ani przy okresie ani jak dotykam.Bardzo pragniemy mniec dziecko drugie czy jest na to szansa?
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Owy guzek może być endometriozą w bliźnie po cięciu cesarskim - przy najbliższej wizycie warto pokazać ginekologowi tą zmianę by ją ocenił.
Nie zaleca się karmienia piersią w czasie starania o dziecko.
Jaki czas upłynął od ostatniego cięcia cesarskiego?
Przypominam, że bezpieczny odstęp pomiędzy cesarskim cięciem, a kolejną ciążą to min. 1-2 lata.