Starania o dziecko a odstawienie tabletek antykoncepcyjnych

Witam Pani doktor, w sierpniu odstawilam tabletki antykoncepcyjny, 2 pierwsze cykle mialam regularne 28 dni, 3 cykl trwal 33 dni. Obecnie okres mi sie spoznia juz tydzien, i jest to 40 dzien cyklu. Mam mdlosci, i wszystkie inne objawy ciazy. Plamienie rowniez wystapilo 2 dni temu, jednakze jest ono bardzo skape, malo widoczne. Staramy sie z mezem o dziecko w kazdym cyklu, rowniez w tym. wspolzylismy dosc regularnie. Robilam kilka testow jednakze kazdy wyszedl negatywnie. Czy jest to ciaza.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji w celu weryfikacji ciąży warto oznaczyć poziom betaHCG we krwi. Z otrzymanym wynikiem badania proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.