Starania o dziecko a przyjmowanie leków Duphaston i Clostilbegyt

Staram się o dziecko i przyjmuję od 2dc do 6dc Clostilbegyt natomiast od 18 dc 2x1 duphaston przez 7 dni. Staram się o dziecko mam PCOS. W internecie naczytałam się dużo na temat mojego leczenia. Przeczytałam że duphaston odstawić można kiedy test ciążowy wyjdzie negatywny w przeciwnym razie może dojść do poronienia. Problem w tym że mam przyjmować duphaston do 24 dc a testy dają wiarygodne wyniki w dniu spodziewanej miesiączki. Czy powinnam trzymać się zaleceń lekarza?

Witam. Proszę zdecydowanie ściśle trzymać się zaleceń lekarza! Duphaston ma za zadanie podtrzymywanie wczesnej ciąży i z całą pewnością nie spowoduje jej poronienia.