Starania o dziecko a wynik testu ciążowego u 30-latki

mam pytanie staram sie o drugie dziecko juz czwarty cykl i nic bylam u ginekologa powiedzial zebym prubowala w ten dzien co u niego bylam czyli 30,01 ale akurat w ten dzien nie moglam wiec staralam sie 3 dni przed tym dniem i dzien po dzien przed miesiaczka robilam test i wyszedl negatywny czy mozliwe ze zrobilam go za wczesnie?

Mikołaj Cyganok

Płytkowe testy ciążowe mają różną czułość. W przypadku niektórych testów ciążowych, żeby zwiększyć ich wiarygodność, zaleca się wstrzymać z jego wykonaniem przynajmniej do dnia spodziewanej miesiączki. Zatem istnieje takie prawdopodobieństwo, że wykonała go Pani za wcześnie (wszystko zależy od czułości użytego testu).