Starania o dziecko - jakie badania powinnam zrobić?

Witam. Od 4 miesięcy, na 5-7 dni przed okresem pojawiają sią brązowe plamienia. Ponadto temperatura podwyższa się nawet do stanu podgorączkowego a jestem już dawno po owulacji. Jestem nadęta i pojawiają mi się wypryski na twarzy. Pragnę zaznaczyć, iż mam 37 lat i regularnie poddaje się badaniom ginekologicznym. Moje cykle są 30 dniowe. Ponadto mój lekarz wysłał mnie ostatnio na badania progesteronu w 23 dniu cyklu i badania potwierdziły, że wysoka wartość progesteronu świadczyła ewidentnie o jajeczkowaniu i prawidłowej funkcji ciałka żółtego. Pragnę również zaznaczyć, iż w zeszłym roku, w lipcu w 10 tyg. ciąży poroniłam. Od tego czasu pojawiły się problemy z plamieniami itp. Ciągle staramy się z mężem o dziecko, ale bezskutecznie. Bardzo proszę o radę. Jakie badania powinnam zrobić? Co może być przyczyną tych plamień i pozostałych objawów? W którym dniu cyklu powinnam zrobić badania? Bardzo proszę o pomoc. Dziękuję.

Witam serdecznie!
Najczęstszą przyczyną występowania plamień przed miesiączką jest niedomoga lutealna. Ze względu na niedawno przeprowadzane badania, tę dolegliwość można wykluczyć.
Konieczna jest wizyta u ginekologa, który zleci cały panel badań hormonalnych, a także USG narządów rodnych. W diagnostyce bezskutecznych starań o dziecko zaleca się wykonanie jedynie wybranych badań u Pań w przebiegu plamień międzymiesiączkowych. Na diagnostykę niepłodności jest zdecydowanie za wcześnie. Kilka miesięcy starań nie budzi niepokoju, tym bardziej biorąc pod uwagę Pani wiek. W pierwszej kolejności powinna Pani wyjaśnić przyczynę plamień.
Pozdrawiam.