Starania o dziecko w 28-dniowych cyklach

Witam! Od pół roku staramy się z mężem o dziecko. Moje cykle wynoszą od 28 do 29 dni. Ostatni okres miałam 15 lutego. Z mężem kochaliśmy się w dni płodne. Zazwyczaj tydzień przed okresem bolał mnie brzuch, w tym miesiącu nie. Mam obrzmiałe piersi, delikatnie wrażliwe sutki i zauważyłam na wkładce od 15 marca żółtawą wydzielinę. Dodam też, że mam lekkie zawroty i bóle głowy. Test robiłam 11 marca i był negatywny, czy pomimo tego istnieje szansa, że jestem w ciąży? proszę o odp.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, tak, istnieje taka możliwość, zwłaszcza, jeżeli kolejna miesiączka nie pojawiła się w spodziewanym terminie. Proszę powtórzyć test ciążowy, a wobec kolejnego negatywnego wyniku i utrzymującego się braku miesiączki zalecany jest kontakt z ginekologiem.