Stężenie betaHCG po 12 dniach od stosunku

Dziś mija 11 dzień po stosunku z chłopakiem. Od jakiś 5 dni bolał mnie potwornie brzuch. Test beta zrobiłam 8 dni po stosunku i wynik wyszedł <1,00. Jutro (12 dni od stosunku zamierzam znowu zrobić beta hcg). Czy wynik powinien być wiarygodny?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Tak, wynik powinien być już wiarygodny. Jeżeli stężenia betaHCG będzie wynosić powyżej 5 mIU/ml, oznaczać to będzie ciążę. Ból brzucha raczej nie jest spowodowany ewentualną ciążą (jest za wcześnie na tego typu objawy). Może to zbliżająca się miesiączka?

Pozdrawiam!