Stężenie progesteronu w poszczególnych dniach cyklu menstruacyjnego

Witam, Proszę o informację jakie stężenie progesteronu występuje w poszczególnych etapach cyklu menstruacyjnego. Dodatkowo proszę o informację jakie ewentualne dolegliwości wywołać może wzrost stężenia progesteronu i kiedy może oznaczać początek ciąży a kiedy są to zwykłe objawy po owulacyjne??

Nie da się łatwo odpowiedzieć na to pytanie. Każde laboratorium podaje swoje normy. Zasada jest taka, że najwyższy poziom progesteronu jest tuż przed miesiączką w cyklu, gdzie była owulacja. Progesteron nie nadaje się do oceny obecności ciąży. Od tego jest poziom betaHCG.