Stopień bólu przy wycinaniu migdałków

Chciałbym się dowiedzieć czy wycięcie migdałków bardzo boli? Czy zabieg ten pomaga gdy we "wżerach" migdałków robią się żółte cuchnące grudki oraz żółty nalot na języku, przez co oddech jest delikatnie mówiąc nieświeży... Czy jest jakiś inny sposób na pozbycie się tego? Zabieg wykonuje się w znieczuleniu?

Proszę się nie niepokoić. Zabieg zawsze wykonuje się w znieczuleniu dlatego nie wywołuje dolegliwości bólowych. Co do skuteczności leczenia ropiejących migdałków jeśli istnieją wskazania do leczenia zabiegowego to należy się takiemu zabiegowi poddać, bo z reguły leczenia zachowawcze nie przyniesie efektu terapeutycznego. Po usunięciu migdałków nie wystąpią już stany zapalne w ich zakresie.