Stosowanie antykoncepcji hormonalnej bez przerw i występowanie miesiączki

Witam serdecznie,biorę tabletki antykoncepcyjne(Atywia) bez przerwy od ok 2 lat(nie robię przerw),i wszystko było w porządku do teraz,od dwóch m-cy dostaję normalnej miesiączki,krwawienie trwa ok tygodnia,czym to może być spowodowane?Proszę o odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Brak wykonywania przerwy przez tak długi okres nie jest zdrowy dla organizmu. Krwawienie spowodowane jest wahaniami hormonalnymi i koniecznością złuszczenia się endometrium.