Stosowanie Daylette i zastosowanie tabletki 72 h po

Przyjmuje tabletki daylette, czy po przyjęciu tabletki 72po dostane okres podczas przyjmowania tabletek placebo, tak jak co miesiąc? Czy brak wystąpienia miesiączki w tym przypadku oznacza ciąże czy zaburzenia? Dodam ze po tabletce 72po moim jedynym objawem byl brzuch podbrzusza, ale nie wiem czy to nie z nerwów i bolące piersi.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej nie dochodzi do krwawienia miesięcznego, a jedynie do krwawienia z odstawienia. Dlaczego zażyła Pani tabletkę "72h po"?Czy zapomniała Pani jakieś tabletki z blistra? Lek ten ma wiele działań ubocznych, jednym z nich może być zaburzenie krwawienia w przerwie między opakowaniami. Powinna Pani kontrolnie udać się ginekologa.