Stosowanie Dostinexu przy zaburzeniach hormonalnych

Dzień dobry. Miałam TSH 6 (norma 4.2), natomiast T4,T3,antyTPO w normie. Po Euthyrox 25 TSH zszedł do 3.45, prolaktynę zbadano i była 39 (norma 25),po MCP 90(po pol godz).Potem Euthyrox 50 przez 3 miesiące a TSH urósł do 5,prolaktyna 64,po MCP 116 (po pół godzinie). Rezonans -brak gruczolaka, zdrowa przysadka.Lekarz przepisuje Dostinex.Mam cykle "jak w zegarku" itd.Lekarz mówi, że się hypeprolak. nasili jak nie będę brać Dostinex.Nie planuję dzieci.Jest sens brania Dostinexu? (pół tabl.na tydz.)

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli ma Pani wątpliwości co do zaleconego przez endokrynologa leczenia, podczas najbliższej wizyty proszę szczerze porozmawiać z lekarzem. Bez wątpienia kompetentnie odpowie na wszystkie Pani pytania.