Stosowanie insuliny a poziom cukru we krwi w przypadku cukrzycy typu 1

Mam pytanie. Trzy tygodnie temu stwierdzono u mojej corki cukrzyce typ 1, przez ten czas podawane byle dwa rodzaje insuliny, dlugodzialajaca raz dziennie i trzy razy przed posilkami krotko dzialajaca. W pewnym momencie zaczal jej bardzo nisko opadac cukier, zmniejszylam dawki insuliny po czym odstawilismy calkowicie zazgoda lekarza. Dzis od tyg. jest bez insuliny a cukier ma w normie zdrowego czlowieka. Jak to rozumiec? Z tego co mi powiedziano z insuliny sie nie wychodzi przeciez.

Witam Panią,

Wygląda na to, że córka jest w tzw. okresie "miodowego miesiąca", czyli czasowej remisji cukrzycy typu 1, która jest procesem autoimmunologicznym. Znam przypadki, kiedy taki okres trwał nawet 3 lata, ale są to bardzo rzadkie przypadki. Zwykle po około miesiącu cukrzyca nawraca i trzeba ją leczyć insuliną. Proszę co jakiś czas sprawdzać cukry córce, aby nie przeoczyć momentu, kiedy pojawi się ponownie konieczność stosowania insuliny.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz