Stosowanie leków na astmę oskrzelową i alergiczny nieżyt nosa u 8-latka

,,Ismigen" Moje dziecko ma 8 lat od 3 lat leczony jest na astmę oskrzelową i alergiczny nieżyt nosa. Syn ma ciągle katar, łapie przeziębienia. Bierze leki nieprzerwanie FLIXOTIDE 50mg, Zyrtec, Devikap(na jesień). Brał też przez dłuższy czas różne leki uodparniające oraz SINGULAIR. Podczas ostatniej wizyty u alergologa dostałam lek do wykupienia ISMIGEN i nie wiem czy warto go teraz kupować i dziecku podawać bo jak czytałam na forach to kurację powinno rozpocząć się od wiosny. Proszę o poradę.

Milena Lubowicz

Producent na ulotce informacyjnej nie podaje informacji o tym w jakich miesiącach rozpoczynać leczenie. Poza tym preparat ten działa leczniczo również w przypadku infekcji ostrych, a nie tylko profilaktycznie. Bez obaw można teraz rozpocząć podawanie.
Pozdrawiam