Stosowanie leków na uspokojenie przy trudnościach z oddychaniem

Witam, męczą mnie duszności. Polegają one na tym, że nie mogę nabrać do pełna powietrza, ziewam co chwilę (nawet to mi nie wychodzi, bo nie mogę nabrać odpowiedniej ilości powietrza niezbędnej do ziewnięcia). Podejrzewałam, że duszności te mogą być na tle nerwowym, ale mam tak też po zjedzeniu czekolady. Lekarze dają mi leki na uspokojenie ale to nie pomaga lub twierdzą że powinnam schudnąć ale ja ważę 60 kg przy wzroście 165 cm i myślę że nie w tym problem. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana duszność może mieć podłoże zarówno somatyczne jak i psychogenne. Przede wszystkim konieczna jest jednak diagnostyka układu oddechowego oraz układu krążenia. Sugeruję konsultację z lekarzem POZ, który pokieruje dalszym postępowaniem.