Stosowanie leków na zakrzepicę żył głębokich nogi

witam. od 8 wrzesnia bylem na acenokumarolu z powodu zakrzepicy zyl glebokich nogi. od 7 dni biore xarelto 0,15 dwa razy dziennie wskaznik inr 0,96. od dzisiaj mam brac xarelto 0,2 raz dziennie. czy trzeba badac inr. mam 35 lat lekarz mowi ze jest szansa na 100% wyleczenia wiec jak dlugo moze trwac leczenie?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani przyjmując xarelto nie trzeba kontrolować wskaźnika INR. czas trwania leczenia określa się indywidualnie, zwykle leczenie trwa co najmniej 3 miesiące. Proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który po ocenie korzyści z leczenia, czynników ryzyka zakrzepicy i ryzyka krwawienia określi czas leczenia. Pozdrawiam.