Stosowanie leków nasennych a swędzenie skóry

zażywam citabax 20 rano a wieczorem próbuję różnych nasenników np.Nasen,potem trittico,pernazinum,chlorprothixen,lorafen...wybudzam się a najgorsze,że pojawia się swędzenie bez wysypki.Zaczynam się bardzo denerwować tym brakiem snu,jestem zmęczony,smutny.Zaznaczam,że w styczniu miałem usunięty guz wraz z nadnerczem-Cushing.proszę o pomoc!!!
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisany przez Pana świąd może być objawem niepożądanym występującym w czasie stosowania większości z wymienionych leków. A propos braku snu to, zmęczenia i uczucia smutku to objawy te mogą wskazywać na depresję - koniecznie proszę zatem skonsultować się ze specjalistą psychiatrą. Dobrze byłoby także, gdyby skonsultował się Pan ze specjalistą endokrynologiem, który wykona właściwe badania i oceni prawidłowość funkcjonowania gospodarki hormonalnej po zabiegu operacyjnym.