Stosowanie maści Elosone w 12 tygodniu ciąży

Czy maść elosone stosowana w 12 tyg ciąży przez 3 dni na zewnętrzną strone dłoni może mieć wpływ na płód??teraz obecne jestem w 36 tyg ciąży i wszystkie usg(robione co miesiąc oraz w każdym trymestrze usg przesiewowe) byly bez zarzutu ale zbliżający się poród i posty na forach nie daja mi spokoju.

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Maści tej nie powinno stosować się w ciąży jednak mała powierzchnia skóry oraz krótki czas stosowania nie powinny mieć wpływu na płód . Pozdrawiam