Stosowanie melasy z sodą oczyszczoną a guz krtani

Czy zażywanie melasy z sobą oczyszczoną może zmniejszyć guza krtani? Czytałam w internecie że taka mikstura zabija komórki rakowe. Czy może to zaszkodzić?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Nie ma badań, które potwierdzałyby skuteczność melasy z sodą oczyszczoną w celu zmniejszenia guza krtani. Trudno także ocenić, czy taka terapia może zaszkodzić. O możliwości zastosowania takiego leczenia proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym.