Stosowanie octu jabłkowego przy usuniętej tarczycy

Witam .postanowiłam wziąśc się za siebie,w związku z tym jem ,mniej ,5 razy dziennie,nie tłusto,i nie słodko (wpadki się zdarzają ale to sporadycznie ) jest 10 tygodni i waga wskazuje -16kg,wspomagam się octem jabłkowym 3 razy dziennie 2łyzeczki na szkl wody.Biorę codziennie euthyroks poniewaz mam usunietą tarczycę ,czuje się dobrze ,ale mam pytanie czy mogę go pic ???

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam. Ocet jabłkowy nie powinien mieć wpływu na funkcję tarczycy, jednakże jakby jednak Pani czuła jakiekolwiek objawy szkodliwe dla Pani organizmu zalecam zaprzestanie spożywania i konsultację ze specjalistą bądź lekarzem rodzinnym. Pozdrawiam

Stosowanie octu jabłkowego nie jest dobrym i zdrowym, naturalnym sposobem walki z nadwagą,
Istotą procesu odchudzania jest prawidłowo zbilansowana dieta.
Picie octu jabł­ko­we­go może spowodować po­draż­nie­nia błony śluzowej żołądka. Nie jest też obojętnym środkiem kiedy cierpimy na wrzody żołądka.
Podaje się, że ocet jest źródłem pektyn, witaminy E i potasu. Potas występuje w smaczniejszej wersji w bananach czy dyni. Witamina E borówkach, jagodach, papryce. Pektyny natomiast w zdecydowanej większości polecam spożywać w postaci surowych jabłek a nie octu.