Stosowanie okularów do pracy przy komputerze i na co dzień

Okulista zapisał mi okulary +1.5 oraz +0.5 cylinder -0.5 oś 180. Zalecenie było żeby używać okularów do czytania i pracy przy komputerze zastanawiam się jednak czy takie okulary mogę też nosić na codzień? Czy nie będzie to jakoś wpływać negatywnie

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli noszenie okularów poprawia Pani/Pana codzienny komfort to proszę je nosić na codzień. Nie będzie to miało negatywnego wpływu na Pani/Pana wzrok.

Witam.
Osobiście uważam , że przy takiej wadzie wzroku nie ma potrzeby stosować takich okularów do dali , a jedynie do bliży.
Pozdrawiam