Stosowanie pasty do zębów dla dzieci przez osoby dorosłe

Czy używanie pasty do zębów dla dzieci przez dorosłych szkodzi.?
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Nie, nie szkodzi. Jest to co najwyżej nieopłacalne, gdyż pasty dla dzieci są droższe (z powodu łagodniejszego smaku).

Nie szkodzi ale też nie pomaga w profilaktyce próchnicy o dorosłej osoby.
Stężenie fluoru w pastach dla dzieci jest dużo niższe od tego w paście dla dorosłych.
W związku z tym jej działanie jest proporcjonalnie dużo słabsze w przypadku zębów osoby dorosłej.

Nie , generalnie jak coś nie szkodzi dzieciom to nie szkodzi też dorosłym , za wyjątkiem mleka , bo dorośli mogą mieć nietolerancje laktozy.
Pytanie czy pasta zawiera fluor i w jakiej ilości bo tu są główne różnice , jak już mujemy zęby pastą to dobrze żeby była z fluorem , choć i tu zdarzają się odmienne opinie.

Nie szkodzi, ale niewystarczająco oczyści zęby, a przez to będą one mniej odporne na rozwój próchnicy. Pasty do zębów dla dzieci zawierają przede wszystkim mniej fluoru, w paście stosowanej w wieku 2-4 lat stężenie fluoru wynosi 250-550 ppm, parę lat później – gdy dziecko ma już wyrobiony nawyk wypluwania - ok. 1000 ppm. Natomiast rekomendowana dawka fluoru w paście dla osoby dorosłej to 1000-1500 ppm. Fluor chroni zęby przed ubytkami, wzmacnia i delikatnie remineralizuje szkliwo, dlatego należy używać pasty dostosowanej do swojego wieku – w tym przypadku dla osoby dorosłej.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl