Stosowanie plastrów antykoncepcyjnych na problemy hormonalne i jako zabezpieczenie

Miewam nieregularne miesiączki i pani ginekolog powiedziała ze muszę brać hormony ! Przepisała mi plastry antykoncepcyjne bo okazało sie ze mam torbiel na jajniku , przedwczoraj wystąpiło plamienie myślałam ze to pierwszy dzien okresu i prYkleilam plaster wczoraj, dzisiaj nadal braZowe małe plamienie ! Co powinnam zrobic ? Odkleić plaster ? Chce rownież aby plastry służyły do Zabezpieczenia podczas stosunku ! Co mam zrobic ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli plaster jest już przyklejony proszę stosować się do zaleceń producenta. Warto jednak przez okres 7 dni stosować dodatkowe zabezpieczenie.