Stosowanie plastrów hormonalnych. Czy mam powody do niepokoju?

Przez 10 lat byłam na tabletce antykoncepcyjnej. Po przeprowadzonych badaniach hormonalnych (wiązało się to z odstawieniem tabletek na miesiąc, w tym czasie wystąpiły wszystkie dolegliwości menopauzalne) okazało się, że potrzebuję nie antykoncepcji ale hormonalnej terapii zastępczej. Otrzymałam stosowne tabletki. Po roku stosowania, za radą ginekolog, przeszłam na plastry, wiązało się to ze zwiększeniem dotychczasowych wartości hormonów o 50%. Od przejścia na plastry (trzy miesiące temu) nie wystąpiło u mnie comiesięczne krwawienie. Dodam, że czuję się rewelacyjnie i nie mam żadnych objawów wskazujących na zajście w ciąże, zrobiłam też test ciążowy z wynikiem ujemnym. Mimo to czuję się tą sytuacją zaniepokojona. Czy mam powody do niepokoju?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Podczas stosowana HZT w plastrach możliwy jest dobór leczenia "bez krwawień", tzn. że nie występują krwawienia z odstawienia podczas 7-dniowej przerwy. Ponieważ nie wiem, czy rzeczywiście ten schemat został u pani zastosowany, czy jest to działanie niepożądane stosowanej terapii, należy zgłosić się do Pani ginekologa w celu wyjaśnienia problemu.

Tutaj znajdzie Pani więcej informacji o HTZ.

Serdecznie pozdrawiam!