Stosowanie różnych tabletek uspokajających i na stres

Witam Od kiedy pamiętam jestem nerwowa- czasem bardziej czasem mniej. Od średnio 1.5 roku biorę tabletki (zapisane przez kardiologa) obniżajace puls (miałam puls ok 140/min) biorę też tabletki na stres i witaminy łagodzące napięcie nerwowe. A dalej jestem dosłownie roztrzęsiona, doświadczam ulgi obrywając skórki u paznokci,wtedy czuje wyładowanie stresu (na krótko) doświadczam również przemocy psychicznej w związku (nie jest duża,ale jest) i przez to cierpię. Jem już tabletki, co jeszcze mogę??

Jeśli Pani problemy kardiologiczne mają źródło w Pani psychice, dalsze przyjmowanie lekarstw może Pani zaszkodzić. Proponuję konsultację z psychologiem.

Jak już Pani zauważyła same tabletki nie wystarczają. Bardzo dobrym pomysłem dla Pani byłoby umówienie się na wizytę do psychoterapeuty.

Może Pani znaleźć taką osobę w Pani okolicy przez internet bądź zgłosić się do najbliższej poradni zdrowia psychicznego.

Tabletki działają tylko na objawy, zaś terapia może pomóc w rozwiązaniu problemów i poradzeniu sobie z przyczynami tych problemów.

Pozdrawiam!

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i podjąć leczenie przyczynowe, a nie tylko objawowe. Pomoc może Pani uzyskać np.: w PZP, Poradni Leczenia Nerwic, prywatnie.