Stosowanie sterydów na pęcherzycę zwykłą

2012 wykryto pęcherzycę zwykłą po braniu doustnych sterydow 2 m-ce zmiany skórne ustąpily i po pół roku odstąpiona od leków.Do tej pory nie biorę nic wsierpniu tego roku pojawila sie rana na nosie , powstają pęcherzyki ok 3-4 mm wszędzie(najpierw pojawia się czerwona gródka która swędzi ) mam też wykwity w jamie ustnej które jak zjem coś twardego robią się pęcherze wypelnione czerwona cieczą same znikaja i nadżerki na narządach plciowych.Zjaką choroba mozna pomylić pęcherzyce?Prosze o pomoc

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Doświadczony dermatolog nie powinien pomylić pęcherzycy. W Pani przypadku mogło dojść do nawrotu choroby - wymagana jest pilna konsultacja dermatologiczna.