Stosowanie suplementacji magnezu i wapnia a tężyczka utajona i niedobór estrogenów

W jakim stosunku do siebie należy przyjmowac preparaty magnezu i wapnia,aby dobrze ze sobą współgrały. Aktualna dawka wapnia 1000mg weglanu wapnia(tj 400j) i 375j magnezu. Czy zawroty glowy,ból glowy i mdlości moga wystąpić przy za dużej suplementacji magnezu?preparaty plus wit d przyjmuje ze wzgledu na utajoną tezyczke i niedobór estrogenów związany z PCos

Witam, nadmiar wapnia zmniejsza przyswajanie magnezu, a niedobór magnezu zmniejsza przyswajalność wapnia. Ważne jest stosunek wapnia do magnezu- 2:1. Więc podane dawki są w przybliżeniu poprawne. Z pewnością dużym ułatwieniem jest stosowanie preparatów wapniowo- magnezowych. Witamina D jak najbardziej powinna być suplementowana.

Anna Porada Dietetyk, Wrocław

Dawki o których Pani pisze są prawidłowe. Objawy, o których Pani pisze nie wynikają z przedawkowania. Nadmiar magnezu jest usuwany przez nerki raczej bezobjawowo.