Stosowanie suplementu diety z witaminą E w ciąży

Ponawiam pytanie o suplement dla kobiet w ciąży * Femibion Natal Plus - zarówna kapsułka z witaminami jak i kapsułka z kwasami zawierają po 12mg wit. E - na opakowaniu napisane jest ze te dawki stanowią po 100% dziennego zapotrzebowania na tą witaminę. W związki z powyższym czy bezpieczne jest przyjmowanie w ciąży dawki 200% wit. E ????? Zażywając te tabletki zgodnie z zaleceniem na opakowaniu przekraczam dawkę dzienną o 100% !!!! Poproszę o odpowiedź

Lek. Marta Gryszkiewicz

Podane dzienne zapotrzebowanie dotyczy zdrowego dorosłego człowieka. W ciąży zapotrzebiwanie na poszczególne składniki mineralne i witaminy wzrasta, stąd zwiększona dawka witaminy E w tych preparatach. Proszę zauważyć, że także inne składowe preparatu występują w nim w podwyższonych ilościach.