Stosowanie syropu na zapalenie krtani u dziecka

Witam, mój 10-miesieczny synek zlapal w zlobku zapalenie krtani. Pediatra przepisał pulmicort do inhalacji n 3 dni. Maly spedzil w domu tydzien czasu w celu wyleczenia sie ale niestety widze, ze choroba nie ustapila i znow synek ma chrypke i katszel. Czy moge zaserwowac znow dziecku dziecku inhalacje z tym srodkiem? Lekarz przepisał tez syrop ambrosol. czy moge rowniez odac ten syrop dziecku ponownie? z gory bardzo dziekuje za odpowiedz Monika M.

Witam. Jak najbardziej może, a nawet powinna Pani zastosować tego rodzaju inhalacje. Syrop raczej nie przyniesie dziecku znaczącej poprawy może natomiast jeszcze bardziej pobudzić dziecko do kaszlu w związku czym radziłabym go nie podawać. Konieczna jest również ponowna ocena przez lekarza pediatrę.