Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych a obfite upławy

zaczęłam 3 tyg stosowanie pierwszych tabletek antykoncepcyjnych(vibin). Mam 20 lat. Czy możliwe jet bym od nich miała obfite upławy? Mam zmienić tabletki czy to nie od tego? Dbam bardzo o higienę więc nie wiem czym to jest wywołane

Elżbieta Rhone

Witam,
tabletki antykoncepcyjne mogą zmieniać charakter wydzieliny z pochwy. Jednak upławy mogą być także objawem zakażenia - należy udać się do lekarza żeby ją wykluczyć. Ewentualne zakażenie nie musi być skutkiem niewłaściwej higieny, w niektórych sytuacjach (np. upały) zakażenia pochwy występują częściej.