Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych a pomylenie godzin

Mam pytanie ja od pół roku biore tabletki antykocepcyjne i wyznaczyłam sobie że bede brać codziennie o 16 i zawsze brałam o tej godzinie ale dzisiaj mi sie pierwszy raz zdarzyła taka sytuacja że zapomniałam o 16 i wziełam półtorej godziny później to sie nic nie stanie?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani,1,5 godziny to nie jest duże opóźnienie, nie powinno to wpłynąć na skuteczność antykoncepcji, pod warunkiem, że nie zdarza się często. Ale proszę dalej pilnować stałej pory przyjmowania tabletek. Pozdrawiam.